Szeretnénk Titeket „átlagemberként” is bemutatni? Mivel foglalkoztok a hétköznapokban? Mennyi időt fordítotok a zenélésre, és mennyit minden másra?
Először is a zenekari felállás: Nagy Ferenc - ének, ritmusgitár Muri János - szólógitár Muri József – basszusgitár Árvai Kitti - billentyű Ujj Péter - szaxofon Rácz Mihály – dob
Feri és Jocó Budapesten egyetemi hallgatók, Jani általános iskolai tanár. Misi a munka mellett Gödöllőn levelező tagozatra jár. Peti végzett mérnök, ő szintén dolgozik már. Kitti a szerencsi gimnázium tanulója. Tanév közben próbálni csak hétvégén tudunk, általában erre vasárnap délelőtt kerül sor. Nyáron viszont szabadidőnk jó részét zenéléssel töltjük.
Hogyan születnek a dalaitok? Van-e konkrét mondanivalótok a közönség számára? Szerintetek a magyar közönséget magyar dalokkal lehet meghódítani vagy legalább annyira vevők az angol nyelvű dalokra? Mi a célotok a közeli illetve a távoli jövőben?
Egy dal teljes kiforrásáig általában hosszú idő telik el. Jocó találja ki a zenei alapokat, melyeket a próbákon összerakunk, mindenki hozzátesz a maga játékából, ha kell, változtatunk a dolgokon. Feri már itt megpróbál valami énekdallamot találni és utána megírja rá az angol szöveget. A továbbiakban finomítjuk a részleteket, sokat gyakoroljuk a játékot. A szövegeket minden esetben az adott szám dallamvilágához, hangulatához írjuk meg, így szerzeményeink egyéniek, nem lehet őket egységes keretbe foglalni.
Mindannyian szeretjük a magyar nyelvet, de nem érezzük magunkat készen arra, hogy jó szöveget tudjunk írni magyarul. Sok olyan zenekar van, akik zenéjét számunkra a magyar szöveg értelmetlensége, bugyutasága teszi élvezhetetlenné. A zenei stílusunkhoz is inkább az angol áll közel.
A célokat tekintve szeretnénk, ha többen megismernék, hallgatnák, élveznék a zenénket. Szívesen koncerteznénk nagyobb közönség előtt, hiszen ők is részesei a hangulat megteremtésének. A Hegyalja Fesztiválos fellépéssel úgy érezzük, hogy tettünk egy lépést ezek felé, és reméljük kapunk még fellépési lehetőséget jövőre, vagy esetleg más fesztiválokon is!
Köszönjük szépen a lelkes hozzáállást és a válaszokat! A Csírázó Búzakalász dalait meghallgathatjátok a http://www.myspace.com/csirazobuzakalasz oldalon, ahol a koncerdátumokon túl további információkat találtok a zenekarról. |